сряда, 26 февруари 2014 г.

Ивайло Мутафчиев

Препечатвам с дребни изключения статията на сайта ДС БГ отнсно съдружника на Цеко Минев - Ивайло Мутафчиев.  
Статията е по повод разкриването на Мутафчиев като агент на Държавна Сигурност.  Това обстоятелство може да означава много неща.  По-скоро може да се направи обоснования извод, че предвид позициите на Мутафчиев, то по-скоро той е бил нещо като водещата фигура в тандема.  Разбира се и Минев, като син на зам. министър не е случайна фигура, но далеч по-прикрития и бягащ от светлините на прожектора е Мутафчиев.  Живеещият в Австрия банкер е уловен на единица снимки от нашата преса, живее почти инкогнито в непрестижен квартал, когато е в София и според слуховете може би понякога ревнува Минев, но явно иска да си остане в сянка.  Жив и здрав да е.

сряда, 19 февруари 2014 г.

Горна Малина стана българската Швейцария

16.02.14 23:00 | от Руслан Йорданов | 2439 прочитания "Малина днес тръгва по нов път с ново самочувствие. Ние сме уникални - другаде в България няма успешно проведен референдум, който да ни спасява от всякакви екологични опасности". Кметът Емил Найденов ликува - миналата седмица Върховният административен съд окончателно сложи точка на възможността за отваряне на каменна кариера край най-красивото им село.

петък, 7 февруари 2014 г.

Ще се сетите

На официалния сайт на тЮлен са пуснали следното съобщение: 

Инцидент в Банско

Публикувам съобщението на Snow ReportBG, тъй като момчетата са си направили трудна да систематизират инфото.  
Единствено ще кажа, че подобни инциденти стават по пистите. За съжаление. Да, на Банско стават често, но като цяло всички БГ ски курорти ги прикриват. По-лошото в случая е, че явно има пропуски по отношение на сигурността и концесионера отново лъже. 
Отговорност?!? Прокуратура?!? 
 Няма нужда да коментирам – прокуратурата в Благоевград ми отговори на един сигнал за Банско 2 години по-късно, казвайки че наистина имало нарушения, но междувременно били някак си узаконили незаконните строежи.

Повишението в температурните амплитуди представя по-голям риск за видовете, отколкото затоплянето на климата

Вече има научни доказателства за това, което винаги съм твърдял – в България температурните амплитуди са сериозен риск за цялата икономика, а дори и за здравето на хора. У нас трябва да можеш да живееш и на горещо и на студено, типичен континентален климат. Това е по-лошо от студен или топъл климат и е причина за много разходи и инфраструктура. Това е и причината за настойчивостта на икономически дейности свързани пряко с климата – хидроенергетика, ски курорти, отопление, дори и земеделие. Явно е, че тези амплитуди са по-голям проблем отколкото промените в микро и макро климата.

ОЩЕ ПОПУЛЯРНИ ПУБЛИКАЦИИ